AOTM pozytywnie o refundacji leku na astmę

Z URZĘDU

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   10-12-2014, 10:44

AOTM pozytywnie o refundacji leku na astmę AOTM przedstawiła stanowiska i opinię po 43 posiedzeniu Rady Przejrzystości (fot. sxc.hu)

Zdaniem Rady Przejrzystości AOTM, proszek do inhalacji Fostex Nexthaler (beclometasoni dipropionas anhydricus + formoteroli fumaras dihydricus) stosowany w leczeniu astmy, powinien być refundowany w ramach istniejącej grupy limitowej i wydawany za 30 proc. odpłatnością.

Dokładnie chodzi o proszek do inhalacji, 100 mikrogramów/dawkę + 6 mikrogramów/dawkę, 120 dawek, EAN 5909991037031. Rada Przejrzystości uważa za zasadne objęcie refundacją produktu leczniczego we wskazaniu: astma, w ramach istniejącej grupy limitowej i wydawanie go za odpłatnością 30 proc., pod warunkiem ustalenia takiej ceny leku, aby koszt leczenia z perspektywy wspólnej płatnika i pacjenta był nie większy niż koszt leczenia najtańszym z komparatorów.

Eksperci wyrazili również opinię, że niezasadne jest objęcie refundacją produktu leczniczego Veletri (epoprostenol), we wskazaniu: leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego (TN) epoprostenolem (ICD-10: I27, I27.0) – w ramach wnioskowanego, odrębnego programu lekowego leczenia tętniczego nadciśnienia płucnego epoprostenolem.

Jednocześnie Rada Przejrzystości uważa za zasadne objęcie refundacją tego produktu leczniczego we wskazaniu: leczenie 2. rzutu u chorych w III klasie czynnościowej wg klasyfikacji WHO oraz 1. i 2. rzutu w IV klasie czynnościowej wg klasyfikacji WHO, w ramach istniejącego programu leczenia nadciśnienia płucnego, w ramach wspólnej grupy limitowej z treprostinilem i wydawanie go pacjentom bezpłatnie.

Więcej: aotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH