AOTMiT: 14 posiedzenie Rady Przejrzystości

Z URZĘDU

Autor: AOTMiT/ rynekaptek.pl   28-04-2016, 13:25

AOTMiT: 14 posiedzenie Rady Przejrzystości

9 maja odbędzie się 14 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego Rada Przejrzystości oceni wnioski dla leków: Prolia, Neulasta i Lonquex.

Porządek obrad obejmuje przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku PROLIA (denosumabum) we wskazaniu: osteoporoza po 55 roku życia u kobiet po menopauzie i u mężczyzn – po niepowodzeniu leczenia doustnymi bisfonianami lub z nietolerancją leczenia doustnymi bisfosfonianami lub z przeciwwskazaniem do doustnych bisfosfonianów.

Rada przygotuje także opinię w sprawie utworzenia odrębnej grupy limitowej dla leków: NEULASTA (pegfilgrastinum) oraz LONQUEX (lipegfilgrastinum).

Zajmie się również dostępnością dowodów naukowych w zakresie skuteczności klinicznej i praktycznej oraz bezpieczeństwa stosowania dożylnych wlewów witaminy C w leczeniu chorób nowotworowych.

W planie także przygotowanie opinii w sprawie skuteczności klinicznej i praktycznej, bezpieczeństwa stosowania, relacji korzyści zdrowotnych do ryzyka stosowania analogów hormonu uwalniającego gonadotropinę (leuproreliny, gosereliny, triptoreliny) w zakresie wskazań innych niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego, tj.:  profilaktyka niepłodności u kobiet w wieku rozrodczym leczonych cyklofosfamidem z powodu zagrażających życiu powikłań narządowych w przebiegu chorób autoimmunologicznych (np. w przebiegu tocznia rumieniowatego układowego, twardziny układowej, mieszanej choroby tkanki łącznej lub zapalenia naczyń).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH