AOTMiT: 33 posiedzenie Rady Przejrzystości

Z URZĘDU

Autor: AOTMiT/rynekaptek.pl   17-08-2017, 14:35

AOTMiT: 33 posiedzenie Rady Przejrzystości AOTMiT informuje o 33 posiedzeniu Rady Przejrzystości

28 sierpnia odbędzie się kolejne w sierpniu posiedzenie Rady Przejrzystości. Rada przygotuje opinie w sprawie utworzenia odrębnej grupy limitowej dla leków zawierających substancje czynne: apixabanum, dabigatranum etexilatum, rivaroxabanum.

Wyżej wymienione substancje objęte są obecnie refundacją w kategorii dostępności: lek dostępny w aptece na receptę w ramach grupy limitowej: 22.0 - Heparyny drobnocząsteczkowe i leki o działaniu heparyn drobnocząsteczkowych.

Rada sporządzi również opinie w sprawie zasadności refundacji w ramach katalogu chemioterapii leków zawierających substancję czynną vinorelbinum, przy danych klinicznych, w zakresie wskazań do stosowania lub dawkowania, lub sposobu podawania odmiennych niż w ChPL, tj. w rozpoznaniu określonym kodem ICD-10 C45.0 – złośliwy międzybłoniak opłucnej (stadium zaawansowane).

Opracuje też opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego współfinansowanego przez UE w ramach EFS „Regionalny program przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy w województwie śląskim na lata 2017-2020”.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH