AOTMiT: plan pracy Rady podczas 40 posiedzenia

Z URZĘDU

Autor: AOTMiT/ rynekaptek.pl   09-10-2017, 12:26

AOTMiT: plan pracy Rady podczas 40 posiedzenia Rada oceni trzy leki

16 października odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Przejrzystości. W jego trakcie ocenie zostaną poddane wnioski o finansowanie leków: VIPIDIA (alogliptyna), LONSURF (triflurydyna/typiracyl) i VECTIBIX (panitumumab).

Porządek obrad 40 w tym roku posiedzenia obejmuje:

- przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku VIPIDIA (alogliptyna) we wskazaniu leczenie dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2 w skojarzeniu z innymi produktami leczniczymi obniżającymi stężenie glukozy (metforminą lub pochodną sulfonylomocznika), jeśli produkty te w monoterapii wraz z dietą i wysiłkiem fizycznym nie zapewniają dostatecznej kontroli glikemii, a stosowanie ich w skojarzeniu jest przeciwwskazane;

- przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku LONSURF (triflurydyna/typiracyl) w ramach programu lekowego: „Triflurydyna/ typiracyl w leczeniu zaawansowanego raka jelita grubego (ICD-10 C18 - C20)”;

- przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku VECTIBIX (panitumumab) w ramach programu lekowego: „Leczenie zaawansowanego raka jelita grubego (ICD-10 C18-C20)”.

Rada przygotuje też opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego współfinansowanego przez UE w ramach EFS „Regionalny Program Polityki Zdrowotnej dotyczący prewencji cukrzycy typu 2” (woj. pomorskie).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH