AOTMiT z nowym wydziałem do analiz technologii nielekowych

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   20-02-2017, 13:12

AOTMiT z nowym wydziałem do analiz technologii nielekowych W AOTMiT powstanie nowych wydział, który będzie dokonywał analiz technologii nielekowych

Minister Zdrowia wydał znowelizowane rozporządzenie w sprawie nadania statutu AOTMiT, którego celem jest powołanie nowego Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej. Będzie on sporządzał analizy dotyczące technologii nielekowych.

Jak czytamy w uzasadnieniu, w związku z systematycznym zwiększaniem się zakresu zaangażowania się Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w realizację zadań związanych z oceną nielekowych świadczeń opieki zdrowotnej, istnieje konieczność utworzenia nowej komórki organizacyjnej.

Przedmiotowa komórka będzie obejmować wydzielony zasób organizacyjny zajmujący się analizami dotyczącymi technologii nielekowych.

Nowy wydział będzie sporządzał raporty oceny technologii medycznych (HTA) dla technologii medycznych ujętych w wykazie świadczeń gwarantowanych.

W wyniku podjętych działań zidentyfikowane zostaną świadczenia o nieudowodnionej skuteczności klinicznej lub nieudowodnionym bezpieczeństwie które generują wysokie koszty po stronie NFZ.

Celem powyższej identyfikacji ma być wsparcie Ministra Zdrowia w procesie decyzyjnym, dotyczącym zmiany alokacji środków finansowych w ramach systemu ochrony zdrowia.

Efektem utworzenia nowego Wydziału będzie więc prawidłowa realizacja zadań Agencji w zakresie zmiany technologii medycznych.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH