Banki tkanek i komórek będą mogły prowadzić działalność przywozową

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   17-03-2017, 15:44

Banki tkanek i komórek będą mogły prowadzić działalność przywozową Projekt ws. uzyskania pozwolenia na wykonywanie działalności przywozowej w zakresie sprowadzania tkanek i komórek niezbędnych do przeszczepów

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie wzoru świadectwa uzyskania pozwolenia na wykonywanie działalności przywozowej. Banki tkanek i komórek, będą mogły sprowadzać do Polski tkanki lub komórki potrzebne do przeszczepów.

Projekt rozporządzenia stanowi wykonanie upoważnienia ustawowego, zwartego w art.26 13 ustawy z dnia 1 lipca 2015 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

Zgodnie z przepisem, właściwy minister do spraw zdrowia, został zobowiązany do określenia w drodze, w drodze rozporządzenia, wzoru świadectwa uzyskania przez bank tkanek i komórek pozwolenia na wykonywanie działalności przywozowej.

Wskutek zmiany ustawy, banki tkanek i komórek, będą mogły prowadzić działalność przywozową, czyli działalność polegającą na sprowadzaniu na terytorium Polski tkanek lub komórek przeznaczonych do przeszczepiania lub zastosowania u ludzi, od dawcy z państwa trzeciego na podstawie właściwego pozwolenia.

Projektowana regulacja jest zgodna z prawem UE.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po ogłoszeniu.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH