Białystok: III edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego

Z URZĘDU

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   06-09-2016, 13:06

Białystok: III edycja Wschodniego Kongresu Gospodarczego Prezes PTWP zapowiada kolejną edycję Kongresu

Podczas tegorocznej, trzeciej już edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego (Białystok, 22-23 września 2016 r.), nie zabraknie tematyki zdrowotnej. Jedna z debat poświęcona zostanie m.in. sytuacji lecznictwa stacjonarnego w regionie Polski Wschodniej.

Jak zauważają eksperci, województwo podlaskie jest regionem starzejącym się - w czym można upatrywać szans na rozwój „srebrnej gospodarki”. Tendencje demograficzne mają jednak ujemny wpływ na ilość środków płynących z centrali NFZ na świadczenia medyczne.

Zyskują te województwa, w których mieszkają ludzie młodzi, ale i te w których są wykonywane procedury wysokospecjalistyczne. Goście będą starali się odpowiedzieć na pytanie co oznacza ten trend dla finansów szpitali.

Istotną kwestią poruszaną podczas dyskusji będą też możliwości realizacji w regionie świadczeń kontraktowanych kompleksowo oraz ich wpływ na poprawę wyników leczenia i opieki nad pacjentem.

Uczestnicy sesji będą dyskutować o koniecznych zmianach w strukturze lecznictwa stacjonarnego, w tym liczby łóżek w różnych specjalnościach, wynikających z map potrzeb zdrowotnych.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca m.in. portalu rynekaptek.pl.

Pełna agenda III Wschodniego Kongresu Gospodarczego: http://www.wschodnikongres.eu/pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE