Brak Erwinase w magazynie i opóźnienie w dostawach

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   29-11-2016, 14:40

Brak Erwinase w magazynie i opóźnienie w dostawach Jazz Pharmaceuticals informuje o tymczasowym wyczerpaniu zapasów magazynowych leku Erwinase.

Firma Jazz Pharmaceuticals informuje, że z powodu wyczerpania zapasów magazynowych leku Erwinase, wystąpił przejściowy brak możliwości realizacji nowych zamówień przez okres od 4 do 5 tygodni.

Jak podaje spółka, „w oparciu o dotychczasowe zapotrzebowanie w Polsce, bieżące zapasy magazynowe Erwinase powinny wystarczyć do realizacji zamówień do końca listopada 2016 r. przy czym podane terminy mogą ulec zmianie”.

Jazz Pharmaceuticals zakłada, że dojdzie do opóźnienia w realizacji nowych zamówień na Erwinase przez okres 4 - 5 tygodni, począwszy od dnia 14 listopada 2016. Podkreśla, że podany termin jest jedynie terminem orientacyjnym i może ulec zmianie.

- W tej chwili, spodziewamy się, że dostawy zostaną wznowione w drugiej połowie grudnia 2016 r., przy czym jest to jedynie termin orientacyjny – podaje firma.

Zapewnia, że podejmuje starania mające na celu jak najszybsze rozwiązanie tej sytuacji, zwłaszcza, że „Erwinase to jedyna metoda leczenia dostępna dla pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL), u których występuje nadwrażliwość na uzyskiwane z E. Coli leki oparte na asparaginazie”.

- Do czasu wyczerpania bieżących zapasów magazynowych, w pierwszej kolejności będziemy realizować zamówienia na Erwinase składane przez klientów do pilnego wykorzystania u pacjentów poddawanych obecnie leczeniu lub rozpoczynających leczenie – deklaruje Jazz Pharmaceuticals.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH