Cracoviae Merenti dla krakowskiej OIA

Z URZĘDU

Autor: krakow.pl/rynekaptek.pl   03-11-2016, 13:22

Cracoviae Merenti dla krakowskiej OIA Brązowy medal Cracoviae Merenti za zasługi dla miasta Krakowa otrzymała Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie.

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie została uhonorowana medalem Cracoviae Merenti. To najwyższe odznaczenie Miasta Krakowa przyznawane przez Radę na wniosek Komisji Medalu, w uznaniu szczególnych zasług dla Krakowa.

Rada Miasta Krakowa zwołała uroczystą sesję, podczas której przedstawicielom Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie wręczono brązowy medal Cracoviae Merenti.

"Medal Cracoviae Merenti dla Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie to symboliczny wyraz uznania dla ponad trzech tysięcy farmaceutów, którzy z oddaniem pracują w naszym mieście" - napisano w uzasadnieniu wniosku o przyznaniu medalu.

"Społeczne zaangażowanie środowiska aptekarskiego, jego zainteresowanie sprawami miasta, to tradycja żywa również dzisiaj. Powołany na nowo w 1991 roku Samorząd aptekarzy pozostaje ważnym elementem systemu ochrony zdrowia i życia społecznego naszego miasta. Strzeże zasad etyki i deontologii zawodowej, prowadzi działalność edukacyjną, uczestniczy w badaniach leków, organizuje szkolenia, konferencje, sympozja i integruje środowisko aptekarskie wokół ważnych celów" - czytamy dalej.

- Cracoviae Merenti to najpiękniejszy sposób, w jaki możemy podziękować im za służbę naszemu miastu, za kontynuowanie szczytnej tradycji – powiedział podczas uroczystej sesji prezydent miasta, Jacek Majchrowski.

Barbara Jękot, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, odbierając odznaczenie powiedziała, że samorząd zawodowy aptekarzy jest najwyższą formą organizacji zawodowej, odzwierciedleniem demokracji, fundamentem społeczeństwa świadomego i odpowiedzialnego za swój obszar zawodowy:

- Nowe czasy niosą dla samorządu aptekarskiego nowe wyzwania, nowe możliwości, i dlatego nieustannie czerpiemy wzorce z dotychczasowych osiągnięć, i akceptujemy ustawiczny postęp, który jest procesem zapewniającym rozwój naszego zawodu.

Więcej: http://krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH