CSIOZ: podmioty raportujące mogą zakładać konta w ZSMOPL

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   05-12-2017, 09:04

CSIOZ: podmioty raportujące mogą zakładać konta w ZSMOPL Informacja dot. systemy ZSMOPL (Fot. Archiwum)

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach systemu ZSMOPL udostępnił zoptymalizowaną funkcjonalność zakładania kont i podłączania podmiotów raportujących - podaje na swojej stronie SIA.

Z treści komunikatu CSIOZ wynika, że 1 grudnia br. w środowisku produkcyjnym i ewaluacyjnym ZSMOPL została udostępniona zoptymalizowana funkcjonalność zakładania kont i podłączania podmiotów raportujących.

CSIOZ informuje, że aby złożyć wniosek o założenie konta podmiotu raportującego w ZSMOPL (ewaluacja i produkcja) osoba reprezentująca podmiot, która składa wniosek musi posiadać elektroniczny podpis kwalifikowany lub podpis potwierdzony Profilem Zaufanym. Podpisany wniosek będzie akceptowany za pomocą systemu. Szczegółowe opis procesu zakładania kont w ZSMOPL znajduje się w Procedurze podłączenia do ZSMOPL na środowisku produkcyjnym.

Portal środowiska produkcyjnego ZSMOPL jest dostępny pod adresem: https://zsmopl.ezdrowie.gov.pl, natomiast nadal dostępne jest środowisko ewaluacyjne (testowe) pod adresem: https://ewa-zsmopl.ezdrowie.gov.pl.

Jak czytamy, są środowisku ewaluacyjnym wszelkie procesy, w tym zakładania kont, stanowią dokładne odwzorowanie procesów wykonywanych w środowisku produkcyjnym, dlatego należy stosować się do wytycznych zawartych w instrukcji do środowiska produkcyjnego.

Środowisko ewaluacyjne jest przeznaczone dla twórców oprogramowania oraz dla podmiotów raportujących, które chcą przetestować funkcjonalności systemu przed założeniem konta na środowisku produkcyjnym. Prowadzenie testów na środowisku ewaluacyjnym jest rekomendowane przez CSIOZ.

W środowisku produkcyjnym i ewaluacyjnym akceptowane będą certyfikaty niekwalifikowane wystawione przez dowolne centrum certyfikacji zarejestrowane w rejestrach Narodowego Centrum Certyfikacji. Certyfikaty wystawione przez CSIOZ w okresie pilotażu i prowadzonej ewaluacji będą akceptowane wyłącznie na środowisku ewaluacyjnym.

W przypadku chęci wykorzystania certyfikatu zgodnego z podaną a stronie specyfikacją, wystawionego przez zagraniczne centrum certyfikacji wymienione na liście europejskich zaufanych centrów certyfikacji (https://webgate.ec.europa.eu/tl-browser/#/) wymagany jest wcześniejszy kontakt drogą mailową na adres certyfikaty@csioz.gov.pl.

Ponadto, w odpowiedzi na ww. komunikat, firma Kamsoft SA rozesłała do aptek informację dot. ZSMOPL.

Więcej: https://www.csioz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH