Daklizumab może powodować autoimmunologiczne uszkodzenie wątroby

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   04-12-2017, 10:27

Daklizumab może powodować autoimmunologiczne uszkodzenie wątroby Leczenie daklizumabem może powodować nieprzewidywalne i potencjalnie śmiertelne autoimmunologiczne uszkodzenie wątroby (fot. archiwum)

Firma Biogen informuje o ograniczeniu stosowania leku Zinbryta (daklizumab) w związku z ryzykiem piorunującej niewydolności wątroby.

Leczenie daklizumabem może powodować nieprzewidywalne i potencjalnie śmiertelne autoimmunologiczne uszkodzenie wątroby.

Lek powinien być stosowany wyłącznie w leczeniu nawracającej formy stwardnienia rozsianego u dorosłych pacjentów, u których nie wystąpiła wystarczająca odpowiedź na co najmniej dwa rodzaje leczenia modyfikującego przebieg choroby (DMT) i u których zastosowanie jakiegokolwiek innego leczenia DMT jest przeciwwskazane lub z innego powodu niewłaściwe.

Należy monitorować aktywność aminotransferaz w surowicy oraz stężenie bilirubiny całkowitej, w jak najkrótszym czasie przed podaniem dawki i w okresie do 6 miesięcy od ostatniej dawki daklizumabu.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH