Dane z rejestru ciąż. Zdarzyły się mimo przyjmowania EllaOne

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   22-02-2018, 15:26

Dane z rejestru ciąż. Zdarzyły się mimo przyjmowania EllaOne Informacja dot. porejestracyjnego nadzóru nad bezpieczeństwem farmakoterapii dotyczący EllaONe (Fot. Archiwum)

W ramach prowadzonego rejestru ciąż odnotowano 1119 przypadków ciąż u kobiet przyjmujących EllaOne. Zebrane dane są pozytywne w zakresie bezpieczeństwa i wyników ciąży - informuje firma Laboratoire HRA Pharma.

Firma Laboratoire HRA Pharma wraz z URPL wydały komunikat dot. leku ellaOne 30 mg tabletka (octan uliprystalu) i wymogu, jakim jest prowadzenie rejestru ciąż związanego z wprowadzeniem preparatu do obrotu.

Jak czytamy w komunikacie, mimo, że EllaOne istotnie zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę, to jednak nie zapobiega ciążom we wszystkich przypadkach.

Dlatego od momentu wprowadzenia preparatu do obrotu, prowadzony jest rejestr ciąż, w celu ułatwienia gromadzenia informacji nt. ciąż u kobiet narażonych na działanie EllaOne.

Był to wymóg konieczny ze strony EMA, przyznając preparatowi kategorię dostępności OTC zażądała kontynuacji prowadzenia rejestru ciąż i rozszerzenia go na wszystkich pracowników służby zdrowia sprawującymi nadzór nad kobietami w ciąży.

Firma informuje, iż uwzględniając dane gromadzone do tej pory w ramach prowadzonego rejestru ciąż oraz nadzoru postmarketingowego, odnotowano 1119 przypadków ciąż u kobiet przyjmujących EllaOne.

Zebrane dane są pozytywne w zakresie bezpieczeństwa i wyników ciąży.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH