Dariusz Smoliński sekretarzem NRA

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   13-10-2015, 08:21

Dariusz Smoliński sekretarzem NRA Dariusz Smoliński odbiera srebrny Krzyż Zasługi. Fot. NIA

Naczelna Rada Aptekarska na posiedzeniu w dniu 30 września 2015 r. wybrała mgr. farm. Dariusza Smolińskiego, dotychczasowego zastępcę sekretarza NRA, na stanowisko sekretarza Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Dariusz Smoliński jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Posiada specjalizację z farmacji aptecznej oraz szpitalnej. W 2008 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu farmakoekonomiki, marketingu i prawa farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, a w 2013 r. zarządzanie w służbie zdrowia w Wydział Ekonomiczny w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Przez kilka lat wykonywał zawód farmaceuty w aptekach ogólnodostępnych.

Obecnie pracuje w aptece szpitalnej ZOZ w Oleśnie. W latach 2011-2012 był redaktorem naukowym kwartalnika „Farmakoekonomika Szpitalna”.

Jest działaczem odrodzonego samorządu aptekarskiego (członek Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej V, VI kadencji), członkiem Prezydium NRA VI kadencji i koordynatorem Departamentu Farmacji Szpitalnej NRA. Pełni również funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie farmacji szpitalnej w województwie opolskim.

Za zasługi dla aptekarstwa polskiego odznaczony został przez Prezydenta RP srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH