DIA do aptek, które chcą przyjąć studentów na staż

Z URZĘDU

Autor: DIA/rynekaptek.pl   22-02-2018, 12:23

DIA do aptek, które chcą przyjąć studentów na staż Komunikat DIA dot. praktyk zawodowych studentów farmacji (Fot. Archiwum)

Dolnośląska Izba Aptekarska zawiadamia, że wszystkie apteki, które wyrażają chęć przyjęcia studentów Wydziału Farmaceutycznego we Wrocławiu na praktyki zawodowe, powinny złożyć stosowną deklarację do 31 marca 2018 roku.

DIA przypomina kierownikom i właścicielom aptek, że placówka przyjmująca studentów na praktyki, musi spełniać określone prawem kryteria.

Powinna być apteką o pełnym zakresie czynności, w której pracuje co najmniej 2 farmaceutów na pełnych etatach, w tym osoba spełniająca warunki niezbędne do pełnienia funkcji opiekuna stażysty.

Powinna zapewnić odpowiednie stanowiska pracy, pomieszczenia, urządzenia, aparaturę, sprzęt, surowce farmaceutyczne i inne materiały niezbędne do realizacji programu stażu.

Poza tym, powinna zapoznać stażystę z obowiązującymi regulacjami prawnymi w zakresie wytwarzania i sporządzania, przechowywania i wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, zachowania tajemnicy służbowej oraz obowiązującym regulaminem pracy.

Izba przypomina również, że za sprawowanie opieki nad studentem odbywającym sześciomiesięczny staż w aptece przysługuje 1 punkt edukacyjny za każdy miesiąc sprawowania opieki nad jednym studentem, nie więcej jednak niż 18 punktów edukacyjnych w okresie edukacyjnym.

Z kolei za sprawowanie opieki nad osobami odbywającymi obowiązkowe przeszkolenie uzupełniające lub obowiązkowe praktyki wakacyjne w trakcie studiów przysługuje 1 punkt edukacyjny za każdy miesiąc trwania obowiązkowego przeszkolenia lub obowiązkowej praktyki, nie więcej jednak niż 6 punktów edukacyjnych za wszystkie osoby w danym roku.

Więcej: http://www.dia.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH