DIA: jak podłączyć się do ZSMOPL?

Z URZĘDU

Autor: DIA/rynekaptek.pl   06-12-2017, 14:41

DIA: jak podłączyć się do ZSMOPL? Komunikat dot. Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (Fot. Archiwum)

Dolnośląska Izba Aptekarska udostępnia farmaceutom komunikat firmy Kamsoft dotyczący uruchomienia komunikacji z ZSMOPL. Firma zachęca do jak najszybszego podjęcia działań określonych w procedurze udostępnionej przez CSIOZ.

Jak przypomina firma, w systemie tym podmioty raportujące (między innymi apteki) umieszczają dane o obrocie produktami leczniczymi oraz informacje o braku możliwości zapewnienia dostępności produktu leczniczego.

Obowiązki te wynikają z ustawy Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. 2001 nr 126 poz. 1381 z późniejszymi zmianami) i wskazane są w art. 95 ust. 1b oraz art. 95a ust. 1.

Zapisy te obowiązują od 1 stycznia 2017 roku, jednak z powodu niedostępności produkcyjnego środowiska systemu ZSMOPL, do chwili obecnej takie raportowanie nie było możliwe – czytamy.

Kamsoft już w grudniu 2016 roku udostępnił Oprogramowanie Integracyjne, łączące system KS-AOW z systemem ZSMOPL, pozwalające na raportowanie danych do ewaluacyjnego (testowego) środowiska – jedynego udostępnianego przez CSIOZ do 1 grudnia 2017 roku.

Firma podaje, że 1 grudnia 2017 roku, CSIOZ na swojej stronie internetowej udostępniło procedurę podłączania podmiotu raportującego do produkcyjnego środowiska ZSMOPL.

W związku z tym rekomenduje jak najszybsze podjęcie działań określonych w procedurze udostępnionej przez CSIOZ. Efektem tych działań ma być założenie konta podmiotu raportującego w systemie ZSMOPL. Dopiero po założeniu konta w systemie ZSMOPL można rozpocząć raportowanie danych do tego systemu.

Więcej: http://www.dia.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH