DIA: kandydat w wyborach przedstawia swój program

Z URZĘDU

Autor: DIA/ rynekaptek.pl   03-12-2015, 09:29

DIA: kandydat w wyborach przedstawia swój program Marcin Bujewski zapowiada start w wyborach. I przedstawia program

W najbliższy weekend wybory w Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Aptekarskiej. Jeden z kandydatów przedstawił na forum DIA swój program wyborczy. Pojawiły się już nawet odpowiedzi na te propozycje.

Autorem podstawy programowej w wyborach na prezesa DIA jest mgr farm. Marcin Bujewski, podkreślając, że "wybory do samorządu aptekarskiego powinny być przede wszystkim okazją do dyskusji i rzeczowej wymiany poglądów".

"W swojej karierze zawodowej miałem przyjemność pracować w Polsce i poza jej granicami, w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych, jako szef pracowni leku jałowego i farmaceuta kliniczny. Miałem szansę obserwować i być częścią systemu opieki i organizacji aptek, które działają. Byłem członkiem narodowych towarzystw farmaceutycznych i organizacji branżowych" - prezentuje się kandydat.

Dodaje: - Widziałem jak się walczy, ale przede wszystkim widziałem farmaceutów i farmaceutki, którzy w obronie swoich słusznych praw oraz praw pacjenta zwyciężają.

Oto wybrane fragmenty podstawy programowej:

"Nie mamy władzy nad lekiem, farmakoterapią, zarządzania apteką, dlatego że od 25 lat nie mamy odwagi powiedzieć Polakom i Polkom: jesteście oszukiwani. Jesteście oszukiwani za każdym niemal razem, gdy przychodzicie po pomoc do apteki, wierzycie, jesteście szczerze przekonani, że rozmawiacie z wysoko wykwalifikowaną osobą, a w rzeczywistości rozmawiacie z kimś od kogo nie wymaga się nawet matury".

"Jednocześnie, zapewniam Was, że nie będzie żadnej apteki dla aptekarza w żadnej sensownej perspektywie czasowej, dlatego że żadna władza nie odważy się na takie posunięcie! Przy całym moim szacunku dla wysiłku, pracy, zaangażowania obecnych władz aptekarskich nie uważam tego rozwiązania za przede wszystkim politycznie możliwe. Powoływanie się na przykład węgierski jest o tyle chybione, że nie bierze pod uwagę uwarunkowań kulturowych i politycznych polskiego społeczeństwa".

"Wykorzystajmy te metody, którymi jesteśmy zwalczani, a nasze apteki doprowadzane do upadku. Istnieje przecież (pozorny) paradoks pomiędzy liczbą farmaceutów dostępnych na rynku, liczbą funkcjonujących aptek, aptek szpitalnych, hurtowni farmaceutycznych, a jakością pracy, którą nam się oferuję lub którą wykonujemy. Czyż nie wydaje się to być całkowicie niezgodne z podstawowym prawem podaży i popytu? Nie! Bo w polskich aptekach nie ma dziś popytu na fachową wiedzę, profesjonalną poradę. Jest za to potężny popyt na bezwartościowe produkty, którym nadajemy powagi swoimi dyplomami. (...) Wytłumaczmy pacjentom naszą unikalność w systemie ochrony zdrowia". 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH