DIA: ten obowiązek nie wszedł jeszcze w życie

Z URZĘDU

Autor: DIA/rynekaptek.pl   01-03-2017, 08:30

DIA: ten obowiązek nie wszedł jeszcze w życie Zarządzenie dot. informacji przekazywanych NFZ nie zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw

Dolnośląska Izba Aptekarska informuje, że rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie informacji gromadzonych przez apteki oraz informacji przekazywanych NFZ nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

W związku z planowanym od 1 marca 2017 r. wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie z 23 grudnia 2011 r. w sprawie informacji gromadzonych przez apteki oraz informacji przekazywanych Narodowemu Funduszowi Zdrowia, DIA informuje, że w Dzienniku Ustaw do 28 lutego 2017 r. ww. rozporządzenie zmieniające nie zostało opublikowane.

Jak podaje Izba, zważywszy na fakt, że warunkiem wejścia w życie rozporządzenia, jak również - jakiegokolwiek innego aktu normatywnego - jest jego ogłoszenie, należy przyjąć, że stan prawny w zakresie regulowanym rozporządzeniem nie uległ zmianie.

Izba zwraca jednak uwagę na fakt, że wydanie i opublikowanie ww. rozporządzenia w Dzienniku Ustaw w przyszłości spowoduje, że stanie się ono prawem obowiązującym od dnia wskazanego w jego treści, co jest równoznaczne z obowiązkiem jego przestrzegania.

Więcej: http://www.dia.com.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH