DIA: weryfikacja sprawozdawczych numerów Pesel i dat na recepcie

Z URZĘDU

Autor: DIA/ rynekaptek.pl   30-05-2016, 14:18

DIA: weryfikacja sprawozdawczych numerów Pesel i dat na recepcie

W związku z przeprowadzoną analizą danych elektronicznych dotyczących zrealizowanych recept za lata 2012 - 2016, Dolnośląski OW NFZ zwraca się z prośbą o zweryfikowanie poprawności przekazanych do Funduszu danych (zgodności z danymi zawartymi na recepcie) dotyczących numeru PESEL pacjenta oraz daty wystawienia recepty dla wskazanych numerów recept.

Wykaz recept został zamieszczony w pikach dedykowanych na Portalu Świadczeniodawcy.

W przypadku stwierdzenia poprawności sprawozdanego numeru PESEL i daty wystawienia recepty, apteka jest zobowiązana dostarczyć kserokopię recepty potwierdzonej za zgodność z oryginałem do Funduszu osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie do 6 czerwca 2016r.

Jeśli apteka stwierdza błąd w sprawozdawczości numeru PESEL i/lub daty wystawienia recepty, jest zobowiązana sporządzić korektę błędnie sprawozdanej recepty (bez składania wniosku do Dyrektora DOW NFZ o zgodę na złożenie korekty do zamkniętego okresu rozliczeniowego) zgodnie z podanym harmonogramem.

W przypadku nieskorygowania danych w wyznaczonym terminie, apteka będzie zobowiązana do indywidualnego przekazania wniosku do dyrektora DOW NFZ o odblokowanie zamkniętego okresu rozliczeniowego, a następnie we wskazanym terminie do złożenia korekty elektronicznej i papierowej.

Więcej: DIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH