DIA ws. wniosków modyfikujących uprawnienia w SMK

Z URZĘDU

Autor: DIA/rynekaptek.pl   06-12-2016, 09:09

DIA ws. wniosków modyfikujących uprawnienia w SMK Wnioski należy wydrukować, opatrzyć własnoręcznym podpisem i dostarczyć do biura DIA w celu weryfikacji i nadania uprawnień.

Dolnośląska Izba Aptekarska informuje, że wszyscy farmaceuci, którzy składają wnioski o modyfikację uprawnień w Systemie Monitorowania Kształcenia na platformie E-Zdrowie w P4 w wersji papierowej, proszeni są o kontakt z biurem Izby.

Systemie Monitorowania Kształcenia na platformie E-Zdrowie P4 znajduje się na stronie https://smk.ezdrowie.gov.pl/.

DIA wskazuje, że wniosek „papierowy”, należy wydrukować, opatrzyć własnoręcznym podpisem i dostarczyć do biura DIA w celu weryfikacji i nadania uprawnień.

Izba szczególnie zwraca uwagę na podawanie adresu i nazwy ukończonej uczelni. Izba podaje przykład: „WROCŁAW - proszę nie sugerować się adresem obecnej siedziby wydz. farmaceutycznego, teraźniejszą nazwą własną uczelni; poprzedni adres dziekanatu (Wrocław, pl. Nankiera 1) również nie jest adresem, przy którym siedzibę miała/ma uczelnia we Wrocławiu".

Izba prosi o wpisanie dokładniej daty wydania dyplomu oraz numeru „prawa wykonywania zawodu”: „Dokumenty nie posiadają nr seryjnego. Dokumenty wystawione przed 1 maja 2004 roku w prawym, górnym rogu opatrzone są rzymskimi i arabskimi cyframi, oddzielonymi tzw. „ukośnikiem”. Można posługiwać się również nową, jednolitą numeracją. Swój indywidualny nr PWZ można odnaleźć w Centralnym Rejestrze Farmaceutów - https://crf.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Search”.

DIA zaznacza, że późniejsze dokumenty (te ze zdjęciem) mają 8-cyfrowy, wytłuszczony numer wpisany cyframi arabskimi. Znajduje się nad podpisem prezesa ORA i pieczęcią okrągłą izby, która ten dokument wystawiła.

Izba prosi o założenie profilu zaufanego na stronie https://pz.gov.pl/dt/index i podpisanie przy jego pomocy wniosku. Jak tłumaczy, przyspiesza to zdecydowanie procedurę, a zgłoszenie akceptowane jest automatycznie.

Więcej: http://www.dia.com.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH