Dolnośląski WIF ws. Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

Z URZĘDU

Autor: DIA/rynekaptek.pl   16-01-2018, 15:07

Dolnośląski WIF ws. Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej Komunikat ws. Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej na terenie miasta Wrocławia

Dolnośląski WIF, w związku z pismem Wojewody Dolnośląskiego, zwraca się z prośbą do właścicieli i kierowników wszystkich aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Wrocławia o umieszczenie komunikatu w sprawie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny we Wrocławiu zwraca się z prośbą do właścicieli i kierowników wszystkich aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Wrocławia o pilne umieszczenie Komunikatu w sprawie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej na terenie miasta Wrocławia w izbie ekspedycyjnej apteki w miejscu widocznym dla pacjentów o następującej treści:

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza / pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Dyżurujący lekarz udzieli pacjentowi porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu (przypadki medycznie uzasadnione) czy telefonicznie.

Z pomocy lekarza oraz pielęgniarki w nocy, w dni wolne i Święta można skorzystać w razie nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, jak również wtedy, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotnego uszczerbku na zdrowiu, a zastosowane środki doraźne lub leki bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy oraz, kiedy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Więcej: http://www.dia.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH