Dr n. farm. Tadeusza Szuba wyróżniony Laurem Śląskiej Izby Aptekarskiej

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   06-10-2015, 15:19

Dr n. farm. Tadeusza Szuba wyróżniony Laurem Śląskiej Izby Aptekarskiej Dr farm. Tadeusz Szuba. Fot. rynekaptek.pl

Podczas obrad 48 posiedzenia Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej VI kadencji (6 października) „Laurem Śląskiej Izby Aptekarskiej” wyróżniono dr Tadeusza Szubę. Za "wartość działań i nieocenione zasługi dla farmakoekonomiki” – czytamy w uzasadnieniu.

Tadeusz Szuba jest magistrem ekonomii oraz doktorem farmacji. Jest jednym ze współzałożycieli i członkiem Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, jednak jego szeroka wiedza pozwala na działalność wykraczającą nie tylko poza obręb jednej izby aptekarskiej, ale i poza granice Polski. Jest znanym ekspertem, społecznikiem i publicystą.

Posiadając bardzo szeroką wiedzę zarówno w zakresie farmacji jak i ekonomii, pracował m. in. w Zakładzie Chemii Organicznej Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Warszawie, Hurtowni Farmaceutycznej Tadanco sp. z o.o. (prezes zarządu) oraz dla Światowej Organizacji Zdrowia. Piastował również stanowisko attache handlowego w Ambasadzie Polski w Etiopii.

Ponadto, dr Tadeusz Szuba pełnił funkcje przewodniczącego Zespołu Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, konsultanta Ministra Zdrowia, członka Rady Zdrowia Prezydenta Lecha Wałęsy, redaktora naczelnego czasopisma naukowego "Aptekarz" oraz prezesa Zarządu Towarzystwa Farmaceutyczno-Ekonomicznego. Jest autorem podręcznika „Ekonomia leku”.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH