Dziennik Ustaw: zmienione rozporządzenie dot. świadczeń opieki zdrowotnej

Z URZĘDU

Autor: Dziennik Ustaw/rynekaptek.pl   19-02-2018, 11:43

Dziennik Ustaw: zmienione rozporządzenie dot. świadczeń opieki zdrowotnej W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia (Fot. Archiwum)

Minister Zdrowia wydał nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Zmiany dotyczą leczenia psychiatrycznego.

Do rozporządzenia wprowadza się zmiany:

„Certyfikat superwizora psychoterapii – certyfikat wydawany przez stowarzyszenia, posiadające pozytywną opinię Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychiatrii, prowadzące szkolenia w zakresie oddziaływań psychoterapeutycznych mających zastosowanie w leczeniu zaburzeń zdrowia, wyłącznie metodami o udowodnionej naukowo skuteczności, które uzyskały pozytywną opinię Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychiatrii”.

Natomiast w przypadku postępowania mającego na celu zawarcie umowy w rodzaju leczenie szpitalne w trybie hospitalizacji planowej – przy ocenie spełnienia warunku uwzględnia się realizację umowy w trybie hospitalizacji.

Z kolei w trybie leczenia jednego dnia – przy ocenie spełnienia warunku uwzględnia się realizację umowy w trybie hospitalizacji lub hospitalizacji planowej.

Więcej: http://dziennikustaw.gov.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH