EMA: władze holenderskie zobowiązały się do spełnienia wymagań Agencji

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   09-02-2018, 15:09

EMA: władze holenderskie zobowiązały się do spełnienia wymagań Agencji Odbyło się specjalne posiedzenie Rady Zarządzającej EMA ws. przeniesienia Agencji (Fot. Archiwum)

EMA przeniesie swoją siedzibę z Londynu do Amsterdamu do końca marca 2019 roku, co jest spowodowane datą wystąpienia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Władze holenderskie zobowiązały się do zapewnienia Agencji całkowicie nowych budynków.

Rada Zarządzająca Europejskiej Agencji Leków (EMA) spotkała się 7 lutego 2018 r. podczas nadzwyczajnej sesji w celu przedyskutowania kwestii przyszłej siedziby EMA w Amsterdamie. Agencja przeniesie swoją siedzibę z Londynu do Amsterdamu do końca marca 2019 r., co jest spowodowane datą wystąpienia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Władze holenderskie zobowiązały się do zapewnienia Agencji całkowicie nowych budynków, dostosowanych do specjalnych wymagań EMA i zlokalizowanych w dzielnicy biznesowej Zuidas.

Ustalono, że budowa i adaptacja budynku jednak nie zostanie ukończona do 30 marca 2019 r., czyli do czasu, gdy EMA powinna osiągnąć pełną zdolności do funkcjonowania w Amsterdamie. Dlatego też wybór oraz dostępność infrastruktury tymczasowej była częścią holenderskiej oferty na nową siedzibę Agencji.

Rada Zarządzająca EMA została poinformowana o postępach w zakresie tymczasowej siedziby Agencji, która zlokalizowana jest w dzielnicy Sloterdijk w Amsterdamie. Strona holenderska potwierdziła odnowienie budynku Spark zgodnie z wymogami postawionymi przez EMA a także udostępnienie nieruchomości 1 stycznia 2019 r.

Pozwoli to na stopniowe przeniesienie całego personelu Agencji do Amsterdamu przed końcem marca 2019 r. Rozwiązanie tymczasowe ma za zadanie zapewnienie ciągłości działania EMA w Amsterdamie do czasu oddania do użytku nowego budynku w dniu 15 listopada 2019 r.

Ponadto, przedstawiciele rządu holenderskiego zaprezentowali szczegółowe informacje dotyczące budynku mającego pełnić funkcję stałej siedziby EMA w dzielnicy Zuidas. Rada Zarządzająca przyjęła wiadomość, że strona holenderska zobowiązuje się do zapewnienia płynności działań Agencji w trakcie zmiany siedziby z Londynu do Amsterdamu oraz że budynek powinien spełniać długoterminowe wymagania EMA.

Więcej: http://urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH