EMA zbada lek Uptravi. Kilka osób w trakcie terapii zmarło

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   20-02-2017, 15:27

EMA zbada lek Uptravi. Kilka osób w trakcie terapii zmarło URPL W sprawie oceny bezpieczeństwa leku Uptravi stosowanego w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego

Europejska Agencja Leków przeprowadza ocenę produktu leczniczego Uptravi (selexipag) w związku ze śmiercią pięciu pacjentów przyjmujących ten lek we Francji  - informuje URPL.

Uptravi jest stosowany w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego (stan zagrażający życiu, w którym występuje zbyt wysokie ciśnienie krwi w tętnicach płucnych).

W oparciu o wstępną ocenę dostępnych danych, EMA informuje, że lek Uptravi może być w dalszym ciągu stosowany przez pacjentów już poddawanych terapii jak i rozpoczynających leczenie, jednakże podawanie go musi odbywać się zgodnie z danymi zawartymi w drukach informacyjnych.

EMA zaleca, aby w czasie trwającej oceny lekarze przepisujący lek Uptravi dokładnie przestrzegali zaleceń i środków ostrożności zawartych w drukach informacyjnych.

Pacjenci przyjmujący Uptravi mogą kontynuować leczenie, przestrzegając zaleceń lekarzy.

Pacjentom, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące leczenia, zaleca się konsultację w tej sprawie z lekarzem lub farmaceutą.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH