Farmaceuta zaprzestaje wykonywać swój zawód? Trzeba to zgłosić

Z URZĘDU

Autor: LOIA/ rynekaptek.pl   13-02-2018, 15:27

Farmaceuta zaprzestaje wykonywać swój zawód? Trzeba to zgłosić Zgodnie z art. 15 ustawy o izbach aptekarskich, okręgową izbę aptekarską stanowią osoby wpisane na listę jej członków (fot. archiwum)

Lubelska Okręgowa Izba Aptekarska przypomina o obowiązku zawiadamiania OIA o rozpoczęciu i zaprzestaniu pracy przez osoby wykonujące zawód farmaceuty na terenie danej izby.

Zgodnie z art. 15 ustawy o izbach aptekarskich, okręgową izbę aptekarską stanowią osoby wpisane na listę jej członków.

Wpisowi na listę członków okręgowej izby aptekarskiej podlegają wszystkie osoby wykonujące zawód farmaceuty na terenie danej izby.

Osoba, która uzyskała zezwolenie na prowadzenie apteki lub hurtowni, lub kierownik państwowej jednostki organizacyjnej prowadzącej aptekę lub hurtownię są obowiązani zawiadomić tym fakcie właściwą okręgową izbę aptekarską, najpóźniej w ciągu 7 dni.

Więcej: https://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH