Farmaceuto! rozlicz się z odbytych szkoleń

Z URZĘDU

Autor: Pomorsko-Kujawska OIA/rynekaptek.pl   14-10-2016, 15:47

Farmaceuto! rozlicz się z odbytych szkoleń Izba przypomina o powinności rozliczenia się z odbytych szkoleń.

Pomorsko- Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska przypomina o konieczności rozliczenia kończącego się okresu edukacyjnego dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2011 roku. Rozliczenie dotyczy okresu 2012-2016.

Z dniem 1 stycznia 2017 r. dla tych farmaceutów rozpocznie się automatycznie nowy kolejny 5-letni okres edukacyjny.

Jak informuje Izba, zakończony okres edukacyjny, dokumentujący zebrane 100 punktów edukacyjnych należy rozliczyć w izbie aptekarskiej . W tym celu należy zgłosić się z zebranymi certyfikatami oraz zaświadczeniami potwierdzającymi odbyte szkolenia.

Szkolenia powinno się zaliczyć do końca grudnia 2016 r. jednak można je rozliczyć także w styczniu 2017 r.

Izba prosi o nie zwlekanie do ostatniego momentu z rozliczeniem punktów.

Ponad to, dodatkowo informuje, że zgodnie z rozporządzeniem MZ z dnia 25 czerwca 2003 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych (Dz. U. Nr 132, poz. 1238, z późn. zm.) czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące.

Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem.

W celu przedłużenia okresu edukacyjnego należy do końca grudnia 2016 r. złożyć stosowny wniosek wraz z uzasadnieniem i podaniem ilości zebranych punktów twardych i miękkich – wskazuje Izba.

Zwraca także szczególną uwagę, by dopełnić powyższe obowiązki, gdyż ich zaniechanie może skutkować np. negatywną opinią Rady przy opiniowaniu związanym ze stwierdzeniem rękojmi należytego prowadzenia apteki przez kandydata na stanowisko kierownika lub opiekuna stażystów.

Więcej: http://www.bydgoszcz.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH