Farmaceuto, rozlicz się ze szkoleń

Z URZĘDU

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   13-09-2017, 10:45

Farmaceuto, rozlicz się ze szkoleń Z dniem 1 stycznia 2018 r. rozpoczyna się automatycznie nowy 5-letni okres edukacyjny

Śląska Izba Aptekarska przypomina o konieczności rozliczenia kończącego się w tym roku drugiego 5-letniego okresu edukacyjnego farmaceutów, którzy otrzymali PWZ w 2007 oraz pierwszego 5-letniego okresu edukacyjnego farmaceutów, którzy otrzymali PWZ w 2012.

W tym roku kończy się kolejny okres edukacyjny (2013-2017) dwóm grupom farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych:

- drugi 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2007 r. i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące,

- pierwszy 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, który otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2012 r. i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące.

- Proszę zwrócić uwagę, że z dniem 1 stycznia 2018 r. rozpoczyna się automatycznie nowy 5-letni okres edukacyjny - uczula prezes Izby, Piotr Brukiewicz.

Dodatkowo, zgodnie z rozporządzeniem MZ z dnia 25 czerwca 2003 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych (Dz. U. Nr 132, poz. 1238, z późn. zm.) czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH