Fulwestrant wchodzi w reakcje z testami do oznaczania poziomu estradiolu

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   25-07-2016, 12:38

Fulwestrant wchodzi w reakcje z testami do oznaczania poziomu estradiolu Badania wykazały występowanie reakcji krzyżowych fulwestrantu z dostępnymi na rynku testami do oznaczania poziomu estradiol

Opierając się na informacjach podanych ostatnio do wiadomości przez innego producenta wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro, dotyczących wpływu substancji fulwestrant na ocenę poziomu estradiolu, firma bioMerieux przeprowadziła wewnętrzne badania dotyczące tego zjawiska.

Ostatnie badania wykazały występowanie reakcji krzyżowych fulwestrantu z dostępnymi na rynku testami do oznaczania poziomu estradiolu. Wynika to z faktu, że cząsteczka fulwestrantu ma podobną budowę chemiczną do estradiolu i wchodzi w reakcję krzyżową z przeciwciałami stosowanymi w testach immunologicznych.

Wewnętrzne badania potwierdziły, że fulwestrant wchodzi w reakcję krzyżową z testem VIDAS Estradiol II nr kat.30431, co prowadzi do zawyżenia poziomu estradiolu.

Badanie reaktywności krzyżowej, przeprowadzone zgodnie z wytycznymi CLSI EP7-A2: “Interference Testing in Clinical Chemistry; Approved Guideline – Second edition”, wykazało, że odsetek reakcji krzyżowych dla fulwestrantu wynosi maksymalnie 0,32% dla stężenia Fulvestrant 20000 pg/ml.

Pełna treść komunikatu w załączniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH