GIF o sposobach zgłoszeń odmów realizacji zamówień

Z URZĘDU

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   07-07-2016, 09:20

GIF o sposobach zgłoszeń odmów realizacji zamówień Inspektora wyjaśnia, jak można zgłosić odmowę realizacji zamówienia

W związku z obowiązkiem wynikającym z art. 36z ust. 7 ustawy Prawo farmaceutyczne, Główny Inspektorat Farmaceutyczny przygotował system zgłoszeń odmów realizacji zamówienia (ZORZ) umożliwiający przesłanie zgłoszenia na kilka różnych sposób.

Te możliwości to wykorzystanie usługi internetowej (web service), za pomocą poczty e-mail, poprzez załadowanie pliku do systemu lub ręczne wypełnienie formularza.

Trzy pierwsze sposoby wymagają wygenerowania pliku XML w odpowiednim formacie przez system podmiotu wydającego odmowę.

W załączeniu do komunikatu GIF znajduje się specyfikacja pliku XML, instrukcja dla użytkowników oraz instrukcja dla integratorów, którzy chcą korzystać z automatycznej drogi przesyłania zgłoszeń.

Aby skorzystać z systemu konieczne jest posiadanie konta w systemie. Konta zostaną wygenerowane automatycznie do dnia 13 lipca br. dla aptek i hurtowni farmaceutycznych, dla których Głównemu Inspektoratowi Farmaceutycznemu udało się ustalić adres e-mail.

Dla pozostałych podmiotów zainteresowanych korzystaniem z systemu konta zostaną założone ręcznie. W tym celu należy po 13 lipca br. przesłać na adres: zorz.klient@gif.gov.pl prośbę o założenie konta.

Prośba powinna zawierać: imię i nazwisko użytkownika, identyfikator apteki/hurtowni z rejestrów dostępnych pod adresem: http://www.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ oraz adres e-mail, na który wpłynie link aktywacyjny do konta.

Dla podmiotów, dla których konta zostaną wygenerowane automatycznie, po zalogowaniu do systemu, konieczne będzie uzupełnienie imienia i nazwiska użytkownika (opcja „Edytuj profil”).

Administratorem danych osobowych użytkowników systemu ZORZ jest Główny Inspektor Farmaceutyczny (00-082 Warszawa, ul. Senatorska 12). Dane osobowe zbierane są w celu prowadzenia systemu ZORZ. Korzystanie z systemu ZORZ i podanie danych osobowych jest dobrowolne. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH