GIF wycofuje z obrotu serie PRIC-TEST DIAGNOSTIC Rye Flour

Z URZĘDU

Autor: GIF/rynekaptek.pl   20-09-2017, 08:28

GIF wycofuje z obrotu serie PRIC-TEST DIAGNOSTIC Rye Flour GIF wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii produktu dopuszczonego do obrotu bez konieczności uzyskania pozwolenia

GIF wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii produktu leczniczego PRIC-TEST DIAGNOSTIC Rye Flour 1:20 w/v, 2 ml solution, allergen extract for prick test. Podmiotem odpowiedzialnym preparatu jest ALK-ABELLÓ S.A., Hiszpania.

Wycofane serie:

numer serii: P4480, data ważności: 01.2018
numer serii: T3499, data ważności: 03.2019

Do GIF wpłynęła informacja w systemie Rapid Alert z organu kompetentnego w Hiszpanii dot. wycofania z obrotu ww. serii Soluprick Rye Flour (produkt dystrybuowany na rynek polski pod nazwą PRIC-TEST DIAGNOSTIC Rye Flour).

Przyczyną wycofania jest stwierdzenie w fiolkach serii P4480 brązowego zabarwienia i zmętnienia roztworu oraz w niektórych fiolkach serii T3499 brązowego zabarwienia.

Ww. preparat nie jest dopuszczony do obrotu na terenie Polski i został sprowadzony na podstawie zapotrzebowania na sprowadzenie z zagranicy leku niezbędnego dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta dopuszczonego do obrotu bez konieczności uzyskania pozwolenia, potwierdzonego przez Ministra Zdrowia.

Więcej: https://www.gif.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH