GOIA w kręgach partnerstwa dla podnoszenia prestiżu farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: GOIA/rynekaptek.pl   01-10-2015, 10:47

GOIA w kręgach partnerstwa dla podnoszenia prestiżu farmaceutów GOIA stała się członkiem Pomorskiego Partnerstwa na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej

Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska przystąpiła do Pomorskiego Partnerstwa na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej mającego na celu propagowanie działań prozdrowotnych i podnoszenia prestiżu zawodu farmaceuty.

Pomorskie Partnerstwo na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej zostało zawarte pomiędzy: Samorządem Województwa Pomorskiego, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Związkiem Powiatów Polskich, Pomorskim OW NFZ oraz Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych.

Celem porozumienia jest "współdziałanie w poszukiwaniu opartych na wiedzy naukowej i najlepszych światowych praktykach rozwiązań światowych i europejskich w zakresie zintegrowanej opieki i telemedycyny przystających do polskich, regionalnych uwarunkowań".

Sygnatariusze zdecydowani są dążyć do opracowania i wdrażania nowych ścieżek i rozwiązań dla opieki nad pacjentami, a także wprowadzać edukację zdrowotną mającą na celu zwiększenie zaangażowania i roli pacjenta w systemie zdrowia.

Członkowie Porozumienia postanawiają również upowszechniać i popularyzować wiedzę o zintegrowanej opiece oraz wprowadzać zmiany w świadomości decydentów, organizatorów opieki zdrowotnej oraz mieszkańców regionu.

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH