Grajewo: PSZOK i apteki przyjmą przeterminowane leki

Z URZĘDU

Autor: e-grajewo.pl/ rynekaptek.pl   13-10-2017, 11:38

Grajewo: PSZOK i apteki przyjmą przeterminowane leki Aktualnie w Grajewie nie ma już problemu z oddawaniem przeterminowanych lekarstw

Lokalny portal e-grajewo.pl przypomina, że nie raz kupujemy leki i suplementy bez głębszego zastanowienia, a nasze domowe apteczki przepełnione są preparatami, które prędzej czy później ulegają przeterminowaniu. Wtedy należy je oddać do PSZOK lub aptek.

Jeszcze do niedawna jedynym miejscem w Grajewie, gdzie można nieodpłatnie dostarczać przeterminowane specyfiki był Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Jednorazowe akcje przeprowadzały też apteki. Aktualnie w Grajewie nie ma już problemu z oddawaniem przeterminowanych lekarstw. Zostaną przyjęte w PSZOK oraz w większości aptek - takiej usługi nie świadczą jedynie dwie placówki.
 
W aptekach są dostępne pojemniki, do których można wrzucać przeterminowane tabletki, ampułki, czopki, proszki, syropy, krople i maści. Do pojemników nie można wrzucać aerozoli, termometrów, igieł, strzykawek, używanych opatrunków i gazików. Na mocy porozumienia całość kosztów związanych z odbiorem, transportem i unieszkodliwieniem leków ponosi samorząd.

Przeterminowane leki uznane są za odpady niebezpieczne. Zbudowane z szeregu związków chemicznych, po terminie przydatności stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia ludzi. Ich części składowe stanowią środki szkodliwe lub trucizny, groźne dla organizmu ludzkiego. Są też szkodliwe dla środowiska. Związki zawarte w lekach są bardzo trwałe, przedostając się do wód lub gleb potrafią je skazić.

Więcej: http://e-grajewo.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH