Instrukcja wyszukiwania identyfikatora aptek i hurtowni

Z URZĘDU

Autor: loia.pl/ rynekaptek.pl   20-07-2015, 09:29

Instrukcja wyszukiwania identyfikatora aptek i hurtowni

Lubelska Izba Aptekarska przypomina instrukcję szybkiego wyszukania identyfikatora Apteki lub Hurtowni w rejestrach znajdujących się na stronie internetowej Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia.

W celu znalezienia identyfikatora Apteki/Hurtowni zwanym w dalszej części Identyfikatorem należy uruchomić przeglądarkę internetową i wpisać adres strony www.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl.

Po wciśnięciu klawisza Enter otworzy się strona startowa Platformy Rejestrów Medycznych. Aby wyszukać identyfikator Apteki lub Hurtowni należy wejść do odpowiedniego rejestru klikając przycisk Idź do rejestru.

Wyszukiwanie aptek można prowadzić wg trzech kategorii:
1. Dane apteki
2. Dane właściciela
3. Dane zezwolenia

Najszybszą i zwykle najlepszą metodą jest wyszukiwanie wg danych apteki. W tej opcji wystarczy wpisać miejscowość i ulicę, ale bez numeru domu. Nie należy też wpisywać cechy ulicy, czyli słów: ulica, ul., plac, pl., aleja, al.,  itp.

Po wpisaniu adresu wystarczy zastosować przycisk Wyszukaj.

W przypadku hurtowni, ze względu na fakt, że najczęściej nie mają nazwy, najbardziej optymalną metodą wyszukiwania jest podanie nazwy przedsiębiorcy, numeru REGON lub NIP albo adresu hurtowni. Jeśli chcemy wyszukać hurtownię wg nazwy przedsiębiorcy, numeru REGON lub NIP,  klikamy na zakładkę Dane właściciela.

Wprowadzając dane hurtowni tylko w oparciu o NIP, REGON lub KRS należy pamiętać, aby wprowadzać w odpowiednie pola same cyfry bez dodatkowych znaków pomiędzy nimi.

Więcej: http://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH