Jedna Europa, jedna agencja HTA?

Z URZĘDU

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   28-09-2011, 06:56

Jedna Europa, jedna agencja HTA?

W dniach 8-9 grudnia 2011 roku w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa Konferencja Health Technology Assessment in national and cross-border healthcare in Europe organizowana w ramach EUnetHTA Joint Action (2010-2012) przez Agencję Oceny Technologii Medycznych w Warszawie (www.aotm.gov.pl), Health Care Insurance Board CVZ (Holandia) oraz Sekretariat EUnetHTA w Danii.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie dotychczasowych rezultatów toczącego się projektu EUnetHTA JA 2010-2012, a także debata na temat obecnej i przyszłej roli współpracy HTA na poziomie europejskim w świetle dyrektywy w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej.


W programie przewidziano udział Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i ochrony konsumentów, przedstawicieli ministerstw zdrowia z krajów Unii Europejskiej, instytucji zajmujących się HTA, przedstawicieli płatników, świadczeniodawców, organizacji zrzeszających pacjentów, przemysłu farmaceutycznego.Przed konferencją będzie spotkanie wszystkich szefów agencji HTA w Europie pod przewodnictwem unijnego komisarza ds. zdrowia.


Rejestracja uczestników trwa do 15 października.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji www.eunethta2011.pl.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH