Jedna Europa, jedna agencja HTA?

Z URZĘDU

Autor: AOTM/rynekaptek.pl   28-09-2011, 06:56

Jedna Europa, jedna agencja HTA?

W dniach 8-9 grudnia 2011 roku w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa Konferencja Health Technology Assessment in national and cross-border healthcare in Europe organizowana w ramach EUnetHTA Joint Action (2010-2012) przez Agencję Oceny Technologii Medycznych w Warszawie (www.aotm.gov.pl), Health Care Insurance Board CVZ (Holandia) oraz Sekretariat EUnetHTA w Danii.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie dotychczasowych rezultatów toczącego się projektu EUnetHTA JA 2010-2012, a także debata na temat obecnej i przyszłej roli współpracy HTA na poziomie europejskim w świetle dyrektywy w sprawie stosowania praw pacjentów w transgranicznej opiece zdrowotnej.


W programie przewidziano udział Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i ochrony konsumentów, przedstawicieli ministerstw zdrowia z krajów Unii Europejskiej, instytucji zajmujących się HTA, przedstawicieli płatników, świadczeniodawców, organizacji zrzeszających pacjentów, przemysłu farmaceutycznego.Przed konferencją będzie spotkanie wszystkich szefów agencji HTA w Europie pod przewodnictwem unijnego komisarza ds. zdrowia.


Rejestracja uczestników trwa do 15 października.

Szczegółowe informacje na stronie konferencji www.eunethta2011.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH