Kolejne serie pojemników CADD wycofane z rynku

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   05-02-2018, 15:41

Kolejne serie pojemników CADD wycofane z rynku Firma uzupełnia powiadomienie o dodatkowe numery partii i daty ważności wycofanych z obrotu kasetowych pojemników na lek (Fot. Archiwum)

Firma Smiths Medical zdecydowała się rozszerzyć dobrowolne wycofanie z rynku wybranych kasetowych pojemników na lek CADD o kolejne produkty dostarczone w okresie od października 2012 r. do listopada 2017 r., których data ważności przypada przed lipcem 2022 roku.

Jak informuje firma, ze względu na rozszerzenie zakresu niniejszego wycofania wyrobów z rynku, w tabeli zawierającej numery partii uwzględniono dodatkowe numery partii wyrobów wadliwych opisanych w poprzednim powiadomieniu z 24 października 2017 r.

Wówczas firma Smiths Medical poinformowała, że przy produkcji niektórych kasetowych zbiorników na lek CADD o pojemności 50 i 100 ml bez zacisku, być może użyto nieodpowiedniej płytki dociskowej.

Przypomina, że podanie niepełnej dawki leku może wynikać z częściowego lub całkowitego zatkania rurki, gdy kaseta podłączona jest do pompy.

Bezpośredni wpływ na zdrowie pacjenta będzie zależeć od bieżącego stanu jego zdrowia, rodzaju prowadzonego leczenia, brakującej ilości leku oraz czasu, jaki upłynął od momentu odkrycia nieprawidłowości.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH