Komitet Stały RM pozytywnie zarekomendował projekt ustawy o kosmetykach

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   15-01-2018, 11:49

Komitet Stały RM pozytywnie zarekomendował projekt ustawy o kosmetykach Komitet Stały RM pozytywnie zarekomendował projekt Radzie Ministrów (Fot. Archiwum)

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o produktach kosmetycznych i zarekomendował go Radzie Ministrów. Wkrótce projektem zajmie się rząd.

Komitet Stały RM ponadto przyjął, iż uwaga zgłoszona przez Ministra Rozwoju i Finansów dotycząca usunięcia z projektu ustawy art. 13 ust. 6 zostanie dodatkowo skonsultowana z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Chodzi o kwestię jednoczesnego zapewnia ochrony danych osobowych i nieutrudniania działalności podmiotów branży kosmetycznej.

Ministerstwo Zdrowia w odniesieniu do uwag MR wskazało, iż powinno się doprecyzować przepisy w celu zapewniona równocześnie możliwość zlecania przez osobę odpowiedzialną lub dystrybutora jednostce zewnętrznej oceny merytorycznej zgłoszonego przez konsumenta działania niepożądanego, jak i właściwa ochrona danych osobowych.

Projekt ustawy o produktach kosmetycznych ukazał się 2 lutego 2017 roku. Został opracowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Wkrótce projektem zajmie się rząd.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH