Komunikat dot. kampanii promocyjnej Xarelto 15mg i 20mg

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   17-01-2018, 08:26

Komunikat dot. kampanii promocyjnej Xarelto 15mg i 20mg Informacja dot. między innymi wymogu wpisywania numeru PESEL (Fot. Archiwum)

Naczelna Izba Aptekarska udostępnia informację dotyczącą kampanii promocyjnej Xarelto 15mg i 20mg x 28 tabl. Chodzi o dodatkowe wytyczne dotyczące wymogu wpisywania numeru PESEL oraz kosztów integracji z systemem KS EWD i OSOZ.

Z udostępnionej informacji wynika., że każda apteka przystępując do Kampanii Promocyjnej i akceptując Regulamin wyraża zgodę na udostępnienie danych jedynie i wyłącznie dotyczących produktów Xarelto 28 tabl. 15 mg i 20 mg. Ponadto, zakres raportowania nie obejmuje danych osobowych pacjenta, w tym numeru PESEL.

Weryfikacja poprawności wprowadzonych numerów PESEL jest wykonywana wyłącznie lokalnie, na poziomie apteki. Program apteczny w żaden sposób i w żadnej formie nie przekazuje numerów PESEL poza system apteki. Ani Bayer ani Kamsoft nie widzą numeru PESEL wpisanego do systemu przez aptekę celem weryfikacji transakcji.

Dodatkowo dla realizacji zakupów w nowej promocji apteka nie musi pracować na programie operacyjnym KS-AOW (potocznie nazywanym KS-APTEKA) firmy Kamsoft.

Dla aptek pracujących na innych systemach wymagana jest integracja pomiędzy systemem operacyjnym apteki oraz systemem KS-EWD i systemem OSOZ. KS-EWD jest systemem odpowiedzialnym za przesyłanie zamówień, potwierdzeń zamówień oraz danych z systemu OSOZ.

Z kolei system OSOZ  (Otwarty System Ochrony Zdrowia) to platforma umożliwiająca obsługę Kampanii Promocyjnej Organizatora dla promocji Produktów, przystępowanie i rezygnację z Kampanii Promocyjnej oraz raportowanie danych niezbędnych do obsługi procesu realizacji zamówień.

W celu ustalenia szczegółów dotyczących integracji należy kontaktować się z dostawcą programu operacyjnego dla danej apteki. Dostawca chcąc ustalić szczegóły integracji powinien skontaktować się z Kamsoft.

Koszty licencji Kamsoft, umożliwiającej korzystanie z promocji są ponoszone przez Bayer, i apteka nie jest nimi obciążana.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH