Komunikat GIF w sprawie działów farmacji szpitalnej
GIF/rynekaptek.pl 21-11-2011, 12:54
Główny Inspektor Farmaceutyczny wyjaśnia wątpliwości w sprawie wymogów lokalowych i kadrowych dotyczących działów farmacji szpitalnej oraz obowiązków podmiotu wykonującego działalność leczniczą związanych z utworzeniem w przedsiębiorstwie tego podmiotu działu farmacji szpitalnej.
Inspektor wyjaśnia, że w tych szpitalach i innych przedsiębiorstwach, w których nie utworzono apteki szpitalnej, tworzy się dział farmacji szpitalnej, który pełni funkcję apteki szpitalnej.

Inspektor podkreśla także, iż obowiązujące przepisy nie określają wymogów, które musi spełniać farmaceuta odpowiedzialny za funkcjonowanie działu farmacji szpitalnej.

Ocena, czy proponowany kandydat - farmaceuta odpowiedzialny za funkcjonowanie działu farmacji szpitalnej będzie gwarantował wykonywanie zadań działu, należy do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

WIF dokonuje powyższej oceny biorąc pod uwagę w szczególności doświadczenie zawodowe proponowanego kandydata oraz rodzaj wykonywanych przez dział zadań.

Więcej: http://www.gif.gov.pl/
  • Zobacz także
  • Polecamy

  • Cbe 2011-11-25 08:35:47
    nie ciesz sie tak...brak okreslonych wymagan i przejrzystej procedury przyjecia na stanowisko spowoduje, ze decyzja bedzie zalezec od 'widzimisie' inspektorow i ich humoru.Z mojej obserwacji wynika, ze inspektorzy przez wladze czesto lecza wlasne kompleksy - bedzie sie dzialo! :D
  • prawdziwy gość 2011-11-21 17:09:03
    lepsze to niż lata stażu, bo sa kierownicy co 20 lat pracuja i recept na 80% lekow nie widzieli

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.