Kraków: tu też do aptek wysyłane są perfumy. Co zrobić?

Z URZĘDU

Autor: OIA w Krakowie/rynekaptek.pl   04-04-2017, 08:43

Kraków: tu też do aptek wysyłane są perfumy. Co zrobić? Apteki powinny wystąpić do firmy drogą internetową o wydanie specjalnego oświadczenia

Do aptek przesyłane są próbki perfum hiszpańskiej firmy Verset Parfums. Przedstawiciel apteki powinien wystąpić do firmy żądając oświadczenia, że przyjęcie niezamawianej przesyłki nie będzie rodziło żądnych skutków prawnych i finansowych – radzi Izba.

Jak podaje krakowska OIA, do Izby napływały informacje z aptek o otrzymywaniu niezamówionych przesyłek.

„Z rozmowy przeprowadzonej z przedstawicielem firmy (nr tel. 800 34 11 208) uzyskaliśmy informację, iż produkty te mają charakter reklamowy i dostarczane są do aptek wybieranych losowo. Wg oświadczenia przedstawiciela tej firmy, przyjęcie przesyłki nie będzie rodzić żadnych skutków finansowych czy prawnych – co znaczy, że nie nastąpi zawiązanie jakiejkolwiek umowy i nie będzie skutkowało konsekwencjami finansowymi” – czytamy w komunikacie Izby.

Niezależnie od powyższego, OIA w Krakowie zwróciła uwagę przedstawicielowi firmy Verset Parfums na niestosowność tego typu działań: - Należało bowiem uzyskać akceptację apteki na otrzymanie przesyłki. Przesyłanie produktów jako reklamy stanowi nieuczciwą praktykę rynkową i może podlegać karze grzywny – po zgłoszeniu powyższego do organów ścigania – pisze Izba.

Proponuje, aby przedstawiciel apteki wystąpił do firmy drogą internetową (jest taka możliwość kontaktu), żądając oświadczenia, że przyjęcie niezamawianej przesyłki nie będzie rodziło żądnych skutków prawnych i finansowych.

Więcej: http://oia.krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH