Łódź: komunikat ORA w sprawie zaskarżania uchwał o rozkładzie godzin pracy aptek

Z URZĘDU

Autor: ORA Łódź/rynekaptek.pl   07-01-2016, 15:17

Łódź: komunikat ORA w sprawie zaskarżania uchwał o rozkładzie godzin pracy aptek

Na stronie ORA w Łodzi opublikowano komunikat o zasadach zaskarżania uchwał podjętych przez rady powiatów. ORA przygotowała tekst wezwania do do usunięcia naruszenia w uchwale interesu prawnego farmaceuty.

"W związku z podjęciem przez Radę  Powiatu Łódzkiego Wschodniego  oraz Rady  Powiatu Sieradzkiego  uchwał w sprawie ustalenia na okres od dnia 01.01.2016r. do 31.12.2016r. rozkładu godzin pracy ogólnodostępnych na terenie ww. powiatów , uprzejmie informuję , iż Okręgowa Rada Aptekarska w Łodzi zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym / t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 595 ze zm./ nie ma legitymacji do zaskarżenia/  uchwał.

Art. 87 ust. 1 w/cyt. ustawy przyznaje natomiast prawo zaskarżenia uchwały każdemu , czyj interes prawny lub uprawnienie zostały naruszone  uchwałą , a więc każdemu farmaceucie bądź grupie farmaceutów / konkretnie z imienia i nazwiska oraz adresu / zamieszkałym na terenie danego powiatu.

Okręgowa Rada Aptekarska nie mogąc we własnym imieniu zaskarżyć w/w uchwał pozwoliła sobie przygotować dla zainteresowanych farmaceutów tekst wezwania do usunięcia naruszenia w uchwale interesu prawnego farmaceuty.

Farmaceuci zainteresowani wezwaniem właściwej Rady Powiatu do usunięcia naruszenia prawa proszeni są o skontaktowanie się z Izbą celem otrzymania wzoru pisma.

Ponadto OIA w Łodzi zobowiązuje się do  pomocy prawnej poprzez bezpłatne przygotowanie skargi i bezpłatne  zastępstwo procesowe chętnych do zaskarżenia uchwał farmaceutów przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Łodzi.

Równocześnie proszę o telefoniczne lub pisemne powiadomienie Izby o : wysłaniu „wezwania” oraz treści udzielonej odpowiedzi bądź też bezskutecznego upływu terminu na udzielenie odpowiedzi , celem podjęcia dalszych kroków w celu wniesienia skargi do sądu.

Informacyjnie wskazuję , iż termin na udzielenie odpowiedzi na „wezwanie” zgodnie z k.p.a wynosi 30 dni od otrzymania wezwania przez Radę Powiatu".

Paweł Stelmach
Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi
Łódź, dnia 7 stycznia 2016 roku

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH