Łódzka OIA podsumowuje

Z URZĘDU

Autor: OIA Łódź/ rynekaptek.pl   06-03-2017, 14:01

Łódzka OIA podsumowuje Izba podsumowuje działania od ostatniego Zjazdu

Za nami XIX Okręgowy Zjazd Aptekarzy OIA w Łodzi. Medale XXV-lecia "Ad Gloriam Pharmaciae" zostały wręczone, organom Izby zostało udzielone absolutorium za rok 2016 - informuje Izba w Łodzi.

Od ostatniego Zjazdu odbyło się 14 posiedzeń Okręgowej Rady Aptekarskiej oraz 16 spotkań Prezydium Okręgowej Rady Aptekarskiej. Przez ten czas Prawo Wykonywania Zawodu uzyskało 83 absolwentów farmacji.

Komisja ds. udzielania rękojmi należytego prowadzenia apteki udzieliła 329 rękojmi dla kierowników aptek ogólnodostępnych oraz 30 rękojmi dla kierowników hurtowni farmaceutycznych. Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zajmował się 13 sprawami, a Okręgowy Sąd Aptekarski rozpatrywał 4 sprawy - podsumowuje łódzka OIA.

W 2016 roku ORA w Łodzi zajmowała się między innymi: kwestiami związanymi z planowanymi zmianami w ustawie Prawo Farmaceutyczne, dyżurami aptek (OIA zapewnia wsparcie prawne dla aptek, które nie zgadzają się z uchwałami Rady Powiatu), problemem dostępności leków dla aptek.

Przedstawiciele ORA uczestniczyli w spotkaniach z parlamentarzystami, którym przedstawiane były problemy aptekarzy oraz w spotkaniach Łódzkiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.

Działalność ORA obejmuje także organizowanie szkoleń dla farmaceutów, zapewnienie ubezpieczenia OC dla członków OIA.

W kwietniu OIA w Łodzi była organizatorem Mistrzostw Polski w halowej piłce nożnej. W maju odbyło się spotkanie Rady z Młodą farmacją oraz ślubowanie absolwentów farmacji. We wrześniu został zorganizowany Piknik rodzinny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH