Łódzki NFZ przypomina o rozliczeniu umów

Z URZĘDU

Autor: OIA w Łodzi/rynekaptek.pl   22-01-2018, 11:58

Łódzki NFZ przypomina o rozliczeniu umów Komunikat ŁOW NFZ ws. rozliczania umów (Fot. Archiwum)

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina o rozliczaniu umów realizowanych w 2017 roku, których okres rozliczeniowy zakończył się 31 grudnia 2017 roku.

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że zgodnie ogólnymi warunkami umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, stanowiącymi załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r., rozliczenie wykonania następuje najpóźniej w terminie 45 dni od upływu okresu rozliczeniowego.

Informuje, że świadczeniodawcom przysługuje prawo do korygowania raportu statystycznego w terminie 40 dni po upływie okresu rozliczeniowego, tj. do 9 lutego 2018 roku.

Po tych terminach wszystkie umowy, których okres rozliczeniowy zakończył się 31 grudnia 2017 r. zostaną zablokowane i nie będzie możliwe dokonanie rozliczeń.

Jednocześnie Fundusz podaje, iż w związku z planowaną analizą sprawozdanych świadczeń w celu rozliczenia umów za rok 2017 r., konieczne jest złożenie dokumentów rozliczeniowych za świadczenia wykonane w miesiącu grudniu i ewentualnych korekt do poprzednich okresów sprawozdawczych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 stycznia 2018 roku.

Więcej: https://www.oia.lodz.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH