LOIA podpowiada, jak sprawozdawać do NFZ

Z URZĘDU

Autor: LOIA/ rynekaptek.pl   30-03-2017, 13:28

LOIA podpowiada, jak sprawozdawać do NFZ Na recepcie brakuje danych? Jest sposób, jak to prawidłowo sprawozdać do NFZ

W przypadku braku na recepcie w polu "świadczeniodawca" numeru umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki refundowane dla recept pro auctore/pro familia, apteka gromadzi i przekazuje numer prawa wykonywania zawodu osoby uprawnionej.

Lubelska Okręgowa Izba Aptekarska przypomina zasadę gromadzenia i przekazywania przez apteki lub punkty apteczne oddziałowi wojewódzkiemu NFZ informacji obejmujących pole "Świadczeniodawca".

Zakres tych danych obejmuje jedną z możliwości:

a) dziewięć pierwszych cyfr numeru REGON właściwych dla miejsca udzielenia świadczenia, albo

b) numer identyfikacyjny określony w zawartej z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia umowie upoważniającej do wystawiania recept na leki refundowane lub umowie upoważniającej do wystawiania recept refundowanych dla wystawiającego, jego małżonka, wstępnych i zstępnych w linii prostej oraz rodzeństwa, albo

c) numer prawa wykonywania zawodu osoby uprawnionej, w przypadku gdy na recepcie w części "Świadczeniodawca" nie podano danych, o których mowa w pkt b).

Zatem w przypadku braku na recepcie w polu "świadczeniodawca" numeru umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki refundowane dla recept pro auctore/pro familia, apteka/punkt apteczny gromadzi i przekazuje numer prawa wykonywania zawodu osoby uprawnionej.

Więcej: https://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH