LOIA przypomina o rocznym sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach

Z URZĘDU

Autor: LOIA/rynekaptek.pl   15-02-2016, 10:27

LOIA przypomina o rocznym sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach

Okręgowa Rada Aptekarska w Lublinie przypomina o obowiązku składania rocznego sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami w terminie do dnia 15 marca 2015 roku za poprzedni rok kalendarzowy.

Okręgowa  Rada Aptekarska w Lublinie przypomina, że  zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt 1  i art. 76 ust. 1  ustawy  z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2013 nr 21 z późn. zm.), wytwórca  odpadów zobowiązany do prowadzenia  ewidencji odpadów ma obowiązek składania  rocznego sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami w terminie do dnia 15 marca 2015 roku za  poprzedni rok kalendarzowy  marszałkowi województwa  właściwemu ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania  przedsiębiorcy lub ze względu na miejsce wytwarzania, zbierania lub przetwarzania odpadów .    

Przez wytwórcę odpadów (zgodnie  z art. 3 ust. 1  pkt 32 cyt. ustawy o odpadach) rozumie się każdego, którego działalność lub bytowanie powoduje powstanie odpadów oraz każdego, kto przeprowadza wstępną obróbkę, mieszanie lub inne działania powodujące zmianę charakteru lub składu tych odpadów(..)

Zbiorcze zestawienie danych o odpadach należy sporządzić na dotychczasowych wzorach formularzy  stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zakresu informacji oraz wzoru formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach (Dz.U. Nr 249, poz. 1674). 

Jeżeli podmiot zobowiązany do przekazywania danych o odpadach nie wykonuje tego obowiązku albo wykonuje go nieterminowo lub niezgodnie ze stanem rzeczywistym, podlega karze.

Więcej: http://www.loia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH