LOIA ws. zakończenia okresu edukacyjnego

Z URZĘDU

Autor: LOIA/rynekaptek.pl   30-11-2016, 15:42

LOIA ws. zakończenia okresu edukacyjnego LOIA wydała komunikat dot. zakończenia okresu edukacyjnego 2012 - 2016 rok.

Lubelska Okręgowa Izba Aptekarska przypomina o kończącym się z dniem 31 grudnia 2016 r. okresie edukacyjnym, który rozpoczął się 1 stycznia 2012 r. Dotyczy on szkolenia ciągłego farmaceutów.

Farmaceuci, którzy podlegają rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie szkolenia ciągłego farmaceutów proszeni są o potwierdzenie dopełnienia obowiązku podnoszenia kwalifikacji zawodowych ww okresie do 31 marca 2017 r.

Jak tłumaczy LOIA, potwierdzenie dopełnienia obowiązku polega na przedstawieniu w Izbie karty szkolenia ciągłego, zawierającej wpisy z odbytych szkoleń, potwierdzone certyfikatami lub zaświadczeniami dokumentujące zdobycie 100 punktów edukacyjnych, w tym co najmniej 50 punktów uzyskanych poprzez uczestniczenie w kursach zakończonych egzaminem lub testem (tzw. punkty „twarde”).

- Osoby, które ww. okresie nie zdobyły wymaganej rozporządzeniem liczy punktów edukacyjnych, mogą mieć przedłużony przez Okręgową Radę czas trwania okresu edukacyjnego maksymalnie o 24 miesiące  - podkreśla Izba.

Dodaje, że wniosek o przedłużenie czasu trwania ciągłego szkolenia należy złożyć do Prezesa Rady do 31 stycznia 2017 r.

Izba zwraca uwagę, że zaniechanie powyższych obowiązków będzie skutkowało nie zamieszczeniem w rejestrze farmaceutów LOIA oraz w Centralnym Rejestrze Farmaceutów informacji o dopełnieniu ww. obowiązku przez określonego farmaceutę. 

Więcej: http://www.loia.pl/ne

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH