LOIA: wybory w lubelskiej delegaturze już 20 września

Z URZĘDU

Autor: LOIA/ rynekaptek.pl   04-08-2015, 10:02

LOIA: wybory w lubelskiej delegaturze już 20 września

Jesteśmy już po wyborach delegaturach: Biała Podlaska, Chełm i Zamość. Przed nami wybory w delegaturze Lublin. Odbędą się one 20 września 2015 r. - przypomina prezes LOIA w najnowszym Biuletynie Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

Prezes LOIA przypomina także o zmianach w prawie.

Zgodnie z nowym brzmieniem art. 36z ust. 4 ustawy ww. podmioty są zobowiązane do składania zamówienia na zapotrzebowanie na leki objęte wykazem leków refundowanych o kategorii dostępności Rp., Rpz., Rpw. i Lz w formie pisemnej albo w formie elektronicznej. Odmowa realizacji zamówienia na zapotrzebowanie musi zawierać uzasadnienie.

- Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że zwykła analiza oferty hurtowni, mająca na celu zapoznanie się apteki z oferowanym do sprzedaży przez różne hurtownie asortymentem, takim zamówieniem jeszcze nie jest. W przypadku odmowy realizacji zamówienia na produkty objęte wykazem „zagrożonych brakiem dostępności na terytorium rp” podmiot składający zamówienie (apteka) przekazuje niezwłocznie kopię odmowy do GIF - przypomina prezes Lubelskiej Izby Aptekarskiej.

Więcej: http://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH