Lubelski WIF o terminach ważności zgód na leki psychoaktywne i psychotropowe

Z URZĘDU

Autor: LOIA/rynekaptek.pl   21-10-2016, 09:24

Lubelski WIF o terminach ważności zgód na leki psychoaktywne i psychotropowe Po zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, decyzję na dopuszczenie do obrotu leków psychotropowych i psychoaktywnych, wydawane są na czas określony, nie dłuższy niż 3 lata.

Lubelski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny przypomina o terminie ważności zgód, wydawanych na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów zawierających środki odurzające i substancje psychotropowe.

Informacja dotyczy aptek zaopatrujących podmioty lecznicze nie posiadające apteki szpitalnej, działu farmacji szpitalnej oraz gabinety lekarskie lub zakłady lecznicze dla zwierząt.

Zgodnie z art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgody na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów zawierających środki odurzające grup I-N, II-N, III-N i IV-N lub substancje psychotropowe grup II-P, III-P i IV-P, dopuszczonych do obrotu jako produkty lecznicze, wydaje się na czas określony, nie dłuższy niż 3 lata.

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw z dnia 24 kwietnia 2015 roku, zgody na posiadanie i stosowanie w celach medycznych preparatów zawierających środki odurzające grup I-N, II-N, III-N i IV-N lub substancje psychotropowe grup II-P, III-P i IV-P, dopuszczonych do obrotu jako produkty lecznicze, wydane przed zmianą ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zachowują ważność do czasu upływu wskazanych w nich terminów ważności, jak zaznacza Lubelski Inspektor, nie dłużej niż do dnia 1 stycznia 2017 roku.

Więcej: http://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH