Mazowiecki WIF prostuje

Z URZĘDU

Autor: WIF Warszawa/ rynekaptek.pl   25-07-2016, 10:41

Mazowiecki WIF prostuje WIF zwraca się o sprostowanie

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny zwraca się o opublikowanie sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w wydaniu elektronicznym „fakt.pl” o tytule „Niewygodna przeszłość kandydata na Głównego Inspektora Farmaceutycznego”.

Powołuje się przy tym na art. 31 a ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz.U. Nr 5 poz. 24 ze zm.).

"Nawiązując do materiału prasowego, który ukazał się w wydaniu elektronicznym "fakt.pl" o tytule "Niewygodna przeszłość kandydata na Głównego Inspektora Farmaceutycznego” opublikowanego w dniu 22 lipca 2016 roku, w którym zawarta została m.in. informacja o następującej treści: Urzędnicy mazowieckiego inspektoratu farmaceutycznego podejrzewają, że w nielegalny wywóz leków zaangażowana mogła być także warszawska apteka „Rubinowa”, której współwłaścicielem do niedawna był Piotr Rykowski. Jeśli zarzuty te okażą się prawdą, straci ona pozwolenie na działalność, informuję, że nie zgadzam się z treścią zamieszczonych zapisów" - informuje na stronie WIF w Warszawie.

"Informacja o powyższej treści nie została udzielona przez „Urzędników mazowieckiego inspektoratu farmaceutycznego”. Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny nie udzielał żadnych wywiadów na ten temat" - dodaje inspektor.

Dodaje: - Ponadto informuję, że wszelkie postępowania kontrolne i administracyjne prowadzone przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego objęte są tajemnicą służbową.

"Wobec powyższego sugerowanie, że informacje zawarte w treści artykułu pochodzą od pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Warszawie są niezgodne z prawdą" - ocenia WIF.

Więcej: http://wif.waw.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH