MZ: Aqua pro iniectione może być stosowana do leków recepturowych

Z URZĘDU

Autor: Pomorsko-Kujawska OIA/rynekaptek.pl   08-11-2016, 10:40

MZ: Aqua pro iniectione może być stosowana do leków recepturowych Farmaceuci mogą stosować Aqua pro iniectione przy sporządzaniu leków recepturowych.

Aqua pro iniectione może być traktowana jako surowiec farmaceutyczny przy sporządzaniu leków recepturowych - potwierdza Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo powołuje się na rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 6 listopada 2012 roku, w sprawie leków, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne przy sporządzaniu leków recepturowych. Rozporządzenie stanowi, że ustala się wykaz leków, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne przy sporządzaniu leków recepturowych.

- W tym wykazie znalazła się Aqua pro iniectione, rozpuszczalnik do sporządzania leków parenteralnych – wskazuje resort zdrowia i wyjaśnia, że Aqua pro iniectione może być zatem traktowana jako surowiec farmaceutyczny przy sporządzaniu leków recepturowych.

Jak zaznacza ministerstwo, do wartości użytych surowców farmaceutycznych nie wlicza się kosztów przygotowanej w aptece wody wchodzącej w skład leków recepturowych.

Przypomnijmy, w wyniku poważnego problemu z nabywaniem przez apteki wody destylowanej (Aqua purificata), Prezes NRA w dniu 6 października br. wystosowała do ministerstwa pismo w celu sprecyzowania czy Aqua pro iniectione może być stosowana zamiast wody destylowanej przy sporządzaniu leków recepturowych.

Odpowiedź ministerstwa.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH