MZ: kolejna propozycja terminu rozmów dla PZM

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   26-09-2016, 10:01

MZ: kolejna propozycja terminu rozmów dla PZM Konstanty Radziwiłł czeka, aż PZM przyjmie zaproszenie do rozmów.

Podczas manifestacji Porozumienia Związków Medycznych, które odbyły się w sobotę 24 września, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po raz kolejny zaprosił przedstawicieli PZM na spotkanie w najbliższy wtorek, 27 września.

Jak już informowaliśmy, Minister Zdrowia, przyjechał w piątek (23 września) do Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie, gdzie zaprosił przedstawicieli Porozumienia Zawodów Medycznych, by rozmawiać o ich postulatach. Związkowcy jednak nie pojawili się na proponowanym spotkaniu.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, zaproponował natomiast inny termin rozmów . Miała to być sobota 24 września, o godz. 16, tuż po manifestacji w stolicy.

Minister Radziwiłł stwierdził jednak, że termin bezpośrednio po manifestacji nie jest dobrym czasem na przeprowadzanie tak ważnych rozmów, dlatego teraz kolejna propozycja ministerstwa to wtorek 27 września.

Jak podaje resort, Minister zdrowia przyznał, że służba zdrowia w Polsce jest w złej kondycji. Podkreślił jednak, że nie stało się to teraz, lecz problem narasta od bardzo wielu lat: „mamy do czynienia z permanentnym niedoszacowaniem systemu służby zdrowia i widzimy wszyscy bardzo złą organizację.W ciągu ostatnich 8 lat państwo postanowiło wycofać się z odpowiedzialności za służbę zdrowia. Jedyny pomysł na to, aby cokolwiek naprawić, widziano w wolnym rynku – komercjalizacji i prywatyzacji. To uderza nie tylko w pacjentów, którzy są najważniejsi, ale także w Państwa – w pracowników”.

Minister zdrowia zapewnił, że rząd przystępuje z wielką energią i z wielką wolą do zmian: „przygotowujemy przepisy, które już od przyszłego roku doprowadzą do podwyższania nakładów na ochronę zdrowia. Gwarantuję, że nakłady na ochronę zdrowia będą coraz większe z każdym rokiem”.

Minister zdrowia wyraził nadzieję, że przedstawiciele Porozumienia Związków Medycznych skorzystają z zaproszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH